Copa Osona 2017

Copa Osona 2017

Domènec Lladó guanya per segon any consecutiu la Copa Osona

Amb una temperatura més alta de l’habitual per l’època de l’any, el circuit de Trial de Calldetenes ha posat punt i final a la divuitena edició de la Copa Osona de Trial després d’haver visitat els municipis de Taradell, Folgueroles, Sant Julià de Vilatorta i L’Esquirol.

L’absència de l’aragonès Abel Mustieles, líder de la Copa Osona, ha propiciat una interessant lluita pel títol entre l’osonenc Jordi Araque i el maresmenc Domènec Lladó, separats només d’un punt a la general. Després de la primera volta Lladó acumulava 11 punts pels 12 d’Araque, a la segona i decisiva volta Lladó ha estat clarament superior a l’osonenc marcant una targeta altre vegada d’11 punts, mentre que Araque finalitzava amb 17 quedant relegat fins la setena posició.
La prova ha estat guanyada per Pol Tarrés amb 8 punts, seguit d’Eloi Palau amb 9 i del maresmenc Lladó, que amb una tercera posició n’ha tingut prou per guanyar per segon any consecutiu la Copa Osona. Mustieles, absent a les dues darreres proves ha mantingut el segon lloc a la general i Araque ha ocupat el tercer esgraó.

Domènec Lladó, natural d’Argentona, ja està acostumat a guanyar la Copa Osona, l’any 2007 ho va fer en categoria de principiants (9-10 anys) i l’any 2008 ho va ser en alevins (11-12 anys). Amb aquest nou títol a la categoria absoluta i el guanyat l’any passat ja en suma quatre en el seu palmarès.

 

Els primers classificats a Calldetenes han estat:

  • Sub23: Victor H. Freire (Saragossa)
  • Cadet: Guillem Oliver (Taradell)
  • Infantil: Jordi Prat (Roda de Ter)
  • Aleví: Martí Cros (Vallgorguina)
  • Principiant: Max Balleste (Dosrius)
  • Benjamí: Max Solé (St. Llorenç de Morunys)
  • Pre Benjamí: Axel Méndez (Creixell)
  • Open verd: Bruc Pou (Vic)
  • Open blau: Nil Subirós (Serinyà)
  • Open blanc: Alex Rodriguez
Veure resultats complets aquí

Els guanyadors de Copa Osona de Trial 2017:

  • Sub23: Alan Rovira (Castellar del Vallès)
  • Cadet: Martí Yélamos (St. Antoni de Vilamajor)
  • Infantil: Jordi Tulleuda (Taradell)
  • Aleví: Martí Cros (Vallgorguina)
  • Principiant: Pau Ribera (St. Llorenç Morunys)
  • Benjamí: Armand Moreno (La Garriga)
  • Pre Benjamí: Axel Méndez (Creixell)
  • Open verd: Josep Tort (Terrassa)
  • Open blau: Marc Serra (Taradell)
  • Open blanc: Alex Sazatornil (Matadepera)

Veure resultats complets aquí

No deixeu de participar a les xarxes socials Instagram, Facebook, YouTube, Twitter i Pinterest utilitzant #CopaOsona


Guanyadors Copa Osona Trial 2017

Pol Tarrés guanaydor elit masculí

Domènec Lladó gunyador Copa Osona 2017

Alan Rovira gunyador Copa Osona 2017-sub23
TRIALSPORT • Sant Tomàs 12 - 08506 CALLDETENES • t. 629 888 111 • info@trialsport.es
© 2017 Tots els drets reservats.